Kanalları temizliyorlar ve yeni kültürler öğreniyorlar. Yurt dışından gelen öğrenciler Terezín'i geliştiriyor

Bakec

Member
Temel çalışma, kanalizasyonu kaleden uzaklaştıran orijinal açık kanallar olan kynetlerde gerçekleştiriliyor. Kar amacı gütmeyen kuruluş INEX Gönüllü Faaliyetler Derneği ile işbirliği içinde yürütülen gönüllü bir proje olan Terezn-msto zmny derneğinin editörü Vendula Blhov'a göre çim sahalar uzun, ancak kir, çamur ve belirsizliğin ortadan kaldırılmasına ihtiyaç var.

Ona göre bir gönüllünün yaptığı işin tamamı çeşitli olmalıdır. Dolayısıyla onlara göre kalenin yer altı geçitleri dedikodularına kanacaklar, biz onları yıkmak istiyoruz. Gönüllülerin çalışma isteği büyük olduğu için Kavalra 2'ye davetliyiz. (kalelerin st'si, editörün notu) Blhov, bir mininizomuz var, işin orada yapılacağını ekliyor.

Gönüllüler iki hafta boyunca Terezno'ya içtiler. Günde altı saat çalışıyorlar ve ardından Terezno ve çevresinin tarihine yönelik çeşitli etkinlikler ve eğitim programları düzenleniyor.

Çalışma kampında tutuklandı (gönüllü konaklama, editörün notu) Tarihçi Ji Hofman onları kaleyi gezdirdi ve şehri iyice tanıyabilmeleri ve korunmasına güvenebilmeleri için onları tamamen benzersiz bir sistemle tanıştırdı. Yol boyunca gençler, kalenin yapımı hakkında bilgi edinecek, La Grace rahibelerinin müze sergisini ziyaret edecek ve 18. yüzyıldaki el sanatları ve yaşamı gösteren bir atölye çalışmasına katılacak.

Öğrenciler masrafları kendilerine ait olmak üzere Terezno'ya içiyorlardı. Avrupa Birliği'nin kan unu sübvansiyonu için finansman. Blhov, hem gönüllüler hem de veee kendi başlarına, ancak onlara otelde öğle yemeği sağladık ve Çek mutfağını deneyimlemelerini sağlamaya çalışıyoruz, diye açıklıyor.

Terezín-msto zmni derneği tarafından yönetilen ve pansiyon olarak halkın kullanımına sunulan Dlostelecki kışlasında öğrenciler ücretsiz konaklayabiliyor. Blhov, kaynaklarımızdan sadece projedeki pansiyonların fiyatına yer vereceğimizi ekledi.

Gönüllüler tıp ve işletme yönetimi de dahil olmak üzere çeşitli alanlardaki üniversite öğrencileridir. Birlikte, kavram yeni bir kültür hakkında bilgi edinme ve ona anlamlı bir şekilde yardım etme arzusudur. Gönüllü olmak istiyorum çünkü Fransa'dan seksen yaşındaki La'ya göre bunun yeni insanlarla tanışmanın ve onların kültürlerini tanımanın iyi bir yolu olduğunu düşünüyorum. 22 yaşındaki Bay Pau, diğer ülkelerden gelen insanlar sayesinde küresel sorunları daha iyi anladığını söylüyor.

Bir diğer sebep ise buradaki temel iletişim dili olan İngilizceyi geliştirme isteğidir. Benim için gönüllülük yeni yaşam tarzlarını, yeni değerleri keşfetme fırsatı ve dolayısıyla yeni insanlarla tanışma fırsatıdır. Yirmi bir yaşındaki Belçikalı Sophie, tarihi binaların ve anıtların yenilenmesinin yanı sıra şunu da ekliyor:

Mal tm, birçok nesne

Gönüllü projesi Terezín'de ikinci sınıfta uygulanıyor ve yalnızca bir hafta süren test oturumunun devamı niteliğinde. Terezin-şehir derneğinin bölgesel projesi zamanla değişti.

Nispeten küçük bir ekibiz ancak ilgilendiğimiz birçok nesne var. 18. yüzyıldan kalma bir şehir kale sistemimiz var ve bu tür tek seferlik yardımlar bizim için çok uygun, diye açıklayan Blhov, bu yıl Terezín'deki gönüllülerin 20. yüzyıla kadar yardım edeceğini de sözlerine ekledi.

Kâr amacı gütmeyen INEX Gönüllü Faaliyetler Derneği, 1991 yılından bu yana uluslararası gönüllülük faaliyetleri yürütmektedir. Yaz sezonu boyunca ülke çapında toplam 26 çalışma kampına sahiptir ve dünyanın dört bir yanından yaklaşık 300 gönüllü katılmaktadır. Bu nedenle kuruluş yurt dışına benzer projeler için gönüllü gönderiyor.