Hız treninde finale doğru. Karvina hentbolcuları penaltı atışlarının ardından Lovosice'yi eledi

Bakec

Member
“Ve final yine Pilsen'le, güçlü bir takımı var. Kazananların pivotu Václav Franc, “Karviná'da şampiyonluğu geri istiyoruz, bunun için her şeyi yapacağız” dedi.

Madencinin cumartesi günü partisi vardı. Maçın neredeyse tamamını önde götürmesine rağmen, beş gollük bir farkla ısındı, ancak zayıflayan ev sahibi Hunters, açığı kahramanca sildi. Ve bitişe on saniye kala Pavel Horák 27:26'ya ulaştığında, seri her şeyin maçına girecek gibi görünüyordu.

Ancak konuk ekip mola aldı ve son 6 saniyeyi mükemmel kullandı. Petr Široký diskin üzerine atladı ve attığı golle Karvina'nın yüzünü güldürdü.

“İnanılmaz bir hız treni! Horák'ın son golünde olduğum için iki kat sinirlendim, kafamda bazı pişmanlıklar olacak. Ancak son etkinliğin bizim için olumlu sonuçlanmasından son derece mutluyum. Ya ayarlanmış bir sinyaldi ya da kaybedecek hiçbir şeyimiz yoktu. Ve Péťa belki de sona bir saniyeden az kala eşitliği sağladı. Bravo!” Franc ortağının önünde ciyakladı.

Çatışmada atıcılar, beşinci seri başarısız olana kadar yanılmazdı. Ve bu da ev sahibi kahraman Horák, Şampiyonlar Ligi'nin galibi, en büyük yıldız. Karvinský'den Ondřej Skalický daha sonra cesaretini topladı, dönüştü ve Lovosic seyircileriyle anlık bir tartışma da dahil olmak üzere duygu havai fişeklerini ateşledi.

“Yediler böyledir, birinin onları mahvetmesi gerekiyor. Bugün bunu seçtim” dedi eski temsilci Horák. “Savaştık, her şeyimizi verdik ve zafere çok yakındık. Normal oyun süresinde karar vermek bizim elimizdeydi.”

Lovosice'deki maç sırasında Karvin taraftarları

Geçen yıl bile Karviná, yarı finalde Lovosice'yi 3:1 yenmişti. “Ancak geçen seneye göre çok daha iyi bir performans sergiledik. Görünen o ki, yine ilk iki takıma biraz daha yaklaştık ve çok önemli iki oyuncumuz Trkovsky ve Hniďák'ı kaçırdık. Sanki Karviná, Solák ve Patzel olmadan oynamış gibi, bunu da hesaba katmamız gerekiyor. Horák, “Tamamlansaydı serinin farklı sonuçlanacağına inanıyorum” dedi.

Kalabalık Chemik salonundaki maç hem sinir bozucu hem de eğlenceliydi. “Bu bir hentbol reklamıydı. Ve şimdi bir yıl sonra Lovosice için pastayı tekrar kapmak istiyoruz” dedi Lovosice emektarı Jiří Motl.

Hunter ve Kopřivnica savundukları bronz madalyayı bekliyor. Karviná, iki kez kazanarak üst üste altıncı kez finalde Pilsen ile karşılaşacak. Altına hücum 15 Mayıs'ta başlıyor.

Son yarı final maçından heyecan duyan Karvina'nın yardımcı antrenörü Martin Galia, “Bu sefer Pilsen'i yenebileceğimize ve şampiyonluğu kazanabileceğimize inanıyorum” dedi: “Gergindi, bazı aşamalarda zorluydu ama adil bir oyundu. Duyguların sonunda muhteşem seyirciler ama hepimizin aradığı şey bu, bu yüzden hentbol oynuyoruz.”